Hırsız alarm sistemi işyerlerini, özel mülkleri hırsızlık ve soygun olaylarına karşı koruyan sistemlerdir. Bu sistemler doğru projelendirme yapılarak uygulandığında hırsızlığa karşı ciddi şekilde koruma özelliğine sahiptirler.

Hırsızların %70-80'i daha dışarıdaki alarm sistemi sirenini gördüğünde soygun olayından vazgeçtiğini söylemektedirler.

Hırsız alarm sistemleri herhangi bir hırsızlık girişiminde hareket algılama dedektörleri, cam kırılma dedektörleri, manyetik algılama kontakları ile hırsızlık olayını hızlı bir şekilde algılayarak sesli, ışıklı, telefon ile arama veya alarm haber alma merkezini arama yolları ile hırsızlık girişimini bildirirler.

Yangın alarm sistemleri günümüzde gerek ihtiyaç gerekse kanuni zorunluluklar dolayısı ile evler dahil olmak üzere çeşitli tesisler, plazalar, endüstriyel tesisler, kamu kurumları vb. pek çok yerde kullanılmaktadır. Yangın alarm sistemi bünyesinde bulunan duman, alev, ısı dedektörleri vasıtası ile herhangi bir yangını daha başlama aşamasında haber veren ve yangına hızlıca müdahale edilmesini sağlayan bunun paralelinde yangın dolayısı ile can ve mal kayıplarını en aza indirmeye çalışılan sistemler bütünüdür.

743 +

Kurulu Alarm Sistemi